Статтi
  • Головна
  • ДАР та відкриті можливості для українських аграріїв

 ДАР та відкриті можливості для українських аграріїв 12.08.2022 року  Міністерство  аграрної політики та продовольства   запустило онлайн-платформу  Держаний аграрний реєстр (ДАР).

Анонсовано розробку ДАР було ще у 2019 році Указом  Президента від 18.11.2019 року №837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформи та зміцнення держави”.  Проте  саме поняття  ДАР було визначено дещо пізніше в Законі Україні  від 05.11.2020 року  №984-ІХ“Про внесення змін до деяких Законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру  та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції”.

Даним Законом було визначено, що Державний аграрний реєстр це державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.

 

Але що таке насправді ДАР та хто може в ньому зареєструватися?

ДАР (dar.gov.ua)  - це фунціональна цифрова платформа для всіх сільськогосподарських виробників України. 

Дана платформа  відповідає всім Дерективам ЄС  та працює подібно до реєстрів сільськогосподарських виробників у країнах-членах ЄС.

Зареєструватися  в ДАР  можуть всі  сільськогосподарські виробники ( юридичні особи, фермерські господарства, фізичні особи підприємці) незалежно від    їх  обсягу виробництва та розміру, організаційно-правової форми та видів й напрямків діяльності. Після реєстрації уся ключова інформація про сільськогосподарського виробника, яка міститься в ДЗК, ЄДР, Реєстрі  прав на нерухомість  та єдиному державному реєстрі  тварин автоматично  буде підтягнуто  в ДАР і сільськогосподарські виробники можуть  будь-якої миті її перевірити. 

 

Як сільськогосподарському товаровиробнику  зареєструватися в ДАР?

Для реєстрації в ДАР сільськогосподарському виробнику потрібен лише  кваліфікований електронний підпис (КЕП). Здійснити реєстрацію  в ДАР можливо  двома шляхами:

- в режимі реального часу   через  браузер Google Chrome розміщений на комп'ютері, планшеті або смартфоні  самого сільськогосподарського товаровиробника або

- шляхом звернення до оператора-консультанта ДАР в ОТГ  (через ЦНАП) за місцезнаходженням  сільськогосподарського виробника.

Під час реєстрації сільськогосподарський виробник створює особистий електронний кабінет, через який в подальшому він може відстежувати інформацію про себе  та подані  ним заявки.

  

Що дає ДАР сільськогосподарському товаровиробнику?

Окрім того, що сільгоспвиробники зможуть отримувати безоплатно інформацію стосовно себе та використовувати іншу інформацію, що міститься в ДАР,   сільськогосподарські виробники  зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Сільгоспвиробник, який бажає отримати  державну чи міжнародну фінансову підтримку й при цьому відповідає вимогам певної програми, повинен заповнити онлайн-форму, додати скан-копії документів (за потреби), і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом та розмістити цю інформацію у особистому електронному кабінету. Процес розгляду такої заявки можна відстежувати в особистому електронному кабінеті сільськогосподарського виробника у ДАР он-лайн в режимі реального часу.

Наразі в Міністерстві анонсували, що найближчим часом в ДАР з'являться   перші програми  допомоги   дрібним  фермерам, які займаються вирощуванням сільгоспкультур чи тримають ВРХ.

 

Залиште свій E-mail щоб отримувати свіжі новини і актуальні пропозиції.
З'явились питання?
Ми на зв'язку і завжди готові допомогти вирішити Вашу проблему не словом, а ділом!
Отримати консультацію
Чому Адвокатське бюро
"Герман і Партнери"?

Ми завжди стоїмо на сторожі Ваших інтересів і готові захистити від випадку

Професіоналізм
8 років практики
300 виграних справ
Надійність
Конфіденційність,
персоналізований договір
Оперативність
Час - гроші,
100% дотримання термінів
Чесність
Прозорі умови,
аргументовані ціни
Зворотній дзвінок
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Придбати договір
Заповніть дані та перейдіть до оплати!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Доопрацювати договір
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Заявка на консультацію
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Залишити відгук
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: (не публікується на сайті)
Ваш відгук:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×