Україна приєднається до програми COSME
Верховною Радою України ратифіковано угоду з Європейським союзом, в якому йдеться про прийняття участі України в програмі під назвою «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу» (скорочено «COSME»).
Законопроект №0130 підтримали 226 депутатів ВР України, з необхідних 226.
Зазначимо, COSME програма, створена Європейським союзом, метою якої є створення оптимальних умов для подальшого розвитку малого та середнього бізнесу. Програма реалізується в рамках прийнятої стратегії «Європа 2020». Бюджет становить 2,3 мільярда євро.
Ратифікація цієї угоди обіцяє підприємцям України поліпшення доступу на зовнішні ринки, модернізацію регуляторних моментів функціонування та культури ведення бізнесу.
Так, 21,5 % бюджету піде на поліпшення доступу на зовнішні ринки, 11,5 % допоможе підвищити рівень конкурентоспроможності, а на 2,5 % буде сформована і закладена культура ведення бізнесу.
Як зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук, COSME надасть українським підприємцям можливість отримати матресурсы для того, щоб підготуватися до вільної торгівлі з Європейським союзом. Програма допоможе поліпшити бізнес-середовище.
Виходячи з тексту пояснювальної записки до законопроекту, щоб взяти участь в програмі COSME, Україна повинна заплатити ЄС внесок, розмір якого встановлюється згідно із середньорічним бюджетом програми.
Європейська комісія оцінила всю складність економічної ситуації України і знизила суму внеску до 501 084 тисячі євро в 2016 – 2017 рр .. Тим не менш, обговорено подальше покриття 50 % за рахунок коштів допомоги Європейського союзу.
Для довідки, угоду про приєднання України до програми COSME було підписано в травні 2016 року. У програмі вже беруть участь Чорногорія, Туреччина, Албанія, Молдова, Македонія, Сербія і Вірменія. Україна є восьмою країною, що приєдналася до COSME за межами території Європейського союзу.
Програма покликана підтримувати малий і середній бізнес з метою, створюючи розвиваючи розумну конкуренцію, надаючи підтримку при виході на ринки ЄС, формуючи бізнес-культуру, знижуючи тиск місцевих адміністративних органів і захищаючи права інтелектуальної власності.