Новини

Мовний закон – чого очікувати у 2021?

З 16 січня 2021 року набула чинності ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої мовою підприємців сфери обслуговування споживачів в Україні має бути виключно українська.

Тобто, підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою. Виробники (виконавці, продавці) в Україні надають споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

У разі порушення зазначеної ст. 30  цього Закону, Уповноважена особа складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, оголошує такому суб’єкту попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів від дати складення акта. За повторне порушення протягом року на суб’єктів господарювання накладається штраф у розмірі від 5100 грн до 6800 грн.

Крім того, нагадуємо, що відповідно до ст. 29 зазначеного Закону мовою публічних заходів є державна мова.

До публічних заходів належать збори, конференції, мітинги, виставки, навчальні курси, семінари, тренінги, дискусії, форуми, інші заходи, доступні або відкриті для учасників таких заходів вільно чи за запрошенням, за плату чи безоплатно, постійно, періодично, одноразово або час від часу, що організовуються повністю або частково органами державної влади або місцевого самоврядування.

У разі застосування під час публічного заходу іншої мови, організатор зобов’язаний забезпечити синхронний або послідовний переклад державною мовою, якщо цього вимагає хоча б один учасник публічного заходу, за винятком заходів для обмеженого кола осіб та заходів, організованих спеціально для іноземців та/або осіб без громадянства.

Заходи, спеціально організовані для вивчення іноземної мови, проводяться державною та/або відповідною іноземною мовою.

Крім того, положеннями ч. 6 ст. 27 зазначеного Закону передбачено, що Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.

Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні. 

Але зазначена норма ч. 6 ст. 27 Закону набирає чинності з 16 липня 2022 г.

За порушення вимог зазначеного Закону передбачені наступні розміри штрафів (набувають чинності з 16.07.2022р.):

  1. Порушення щодо застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях державної і комунальної форми власності, у судочинстві та діловодстві у судах України, в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями, на державному кордоні України, у процесі виборів та референдумів, у міжнародних договорах України -

штраф від 3400 до 6800 грн. або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

  1. Порушення щодо застосування державної мови у сфері освіти, науки, культури, книговидання, у користувацьких інтерфейсах комп’ютерних програм та веб-сайтів, у сфері інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної і проектної документації, реклами, охорони здоров’я, спорту, телекомунікацій та поштового зв’язку, транспорту -

штраф від 3400 до 5100 грн. або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

  1. Порушення щодо застосування державної мови друкованими ЗМІ -

штраф від 6800 до 8500 або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Інші порушення - штраф від 3400 до 5100 або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Повторне протягом року вчинення одного з зазначених  порушень - штраф від 8500 до 11900 грн.

З'явились питання?
Ми на зв'язку і завжди готові допомогти вирішити Вашу проблему не словом, а ділом!
Отримати консультацію
Чому Адвокатське бюро
"Герман і Партнери"?

Ми завжди стоїмо на сторожі Ваших інтересів і готові захистити від випадку

Професіоналізм
8 років практики
300 виграних справ
Надійність
Конфіденційність,
персоналізований договір
Оперативність
Час - гроші,
100% дотримання термінів
Чесність
Прозорі умови,
аргументовані ціни
Зворотній дзвінок
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Придбати договір
Заповніть дані та перейдіть до оплати!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Доопрацювати договір
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Заявка на консультацію
Зв'яжіться з Вами найближчим часом!
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Залишити відгук
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: (не публікується на сайті)
Ваш відгук:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×