Які оновлення чекають підприємців у 2025 році
-
Постановою КМУ від 29 липня 2022 року № 894 були встановлені граничні строки, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари.
Починаючи з 1 січня 2025 розширюється коло осіб, котрі в обов’язковому порядку повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за реалізовану продукцію. Так, платіжні термінали будуть необхідні торговцям у населених пунктах з населенням менше ніж 5 тисяч жителів.
Одразу заначимо, що нові вимоги не будуть стосуватись ФОП першої групи, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. Для зазначеної категорії осіб встановлені інші граничні строки, а саме – 1 січня 2026 року.
Для того щоби здійснювати безготівкові операції вам буде необхідно придбати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), укласти договір з центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО та подати до органу ДПС заяву про реєстрацію РРО для взяття його на облік. Звертаємо Вашу увагу, що зазначений вище порядок дій є обов'язковим та може бути перевірений органами ДПС.
-
01 січня 2025 року, з метою запровадження європейських стандартів щодо страхування, буде введено в дію Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Впровадження нового законодавства передбачає наступне:
- поступове підвищення максимальних розмірів страхової виплати до рівня країн ЄС;
- запровадження додаткових виплат у випадку заподіяння тяжкої шкоди життю;
- збільшення вартості «автоцивілки» відповідно до європейських стандартів;
- створення централізованої бази даних договорів страхування та впровадження електронної форми договорів;
- скасування обмеження максимального розміру страхової виплати;
- пряме врегулювання збитків стане обов’язковим;
- розрахунок страхової виплати в разі пошкодження транспортного засобу буде здійснюватися без врахування зносу транспорту.
Наведені зміни певною мірою вплинуть на розмір «автоцивілки», проте також зможуть захистити постраждалих осіб у разі ДТП та врегулюють питання розмірів відшкодування заподіяної шкоди.
-
З 01 січня 2025 року починають діяти зміни внесені до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення.
За новими правилами тепер КМУ під час визначення переліку держав (територій) враховує інші критерії, а саме:
- держави (території), віднесені до переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням КМУ від 23.02.2011 р. № 143-р «Про віднесення держав до переліку офшорних зон»;
- держави (території), віднесені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення;
- держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією (зокрема інформацією щодо кінцевого бенефіціарного власника) на запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Відтепер відсутня вимога щодо врахування у переліку держав (територій), у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, або які надають суб’єктам господарювання пільгові режими оподаткування.
-
Нагадаємо, що починаючи з 1 січня 2025 року ФОП повинні будуть сплачувати військовий збір. ГУ ДПС вже опублікували нові розрахункові рахунки для здійснення таких виплат.
Також зазначимо, що ФОП 1 та 2 групи повинні будуть сплачувати військовий збір у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати. На 2025 рік щомісячний платіж буде складати 800 грн.
Сплачувати військовий збір потрібно щомісяця, в ті самі терміни, що і єдиний податок, а звітувати щорічно.
Для ФОП 3 групи розмір військового збору буде складати 1% від чистого доходу, а сплачувати потрібно раз на квартал, у ті самі терміни, що і єдиний податок.
Звіт по сплаті військового збору подається у складі податкової декларації платника єдиного податку.