Новели сплати судового збору: чого очікувати?
Верховною Радою України зареєстровано Законопроект №2427 від 13.11.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".
22
Лист.
2019
Транслюємо музичні твори правильно!
Всім відомо, що використання музичних творів у закладах харчування, стаціонарних магазинах одягу та інших товарів), супермаркетах, розважальних торгових центрах і т. д. дозволяється тільки за умови отримання відповідного дозволу від автора чи іншої особи, яка має авторське право на твір
21
Лист.
2019
Адвокат намагався виграти позов, приховавши від суду смерть клієнта
У США суд покарав адвоката, який більше року вів судовий розгляд, приховуючи від суду і опонентів смерть свого довірителя.
21
Травня
2019
Чому не варто забирати чуже сміття?
Та тому що це можуть розглядати як крадіжка чужої власності. Одного заповзятливого ділка оштрафували на кругленьку суму тільки за те, що він намагався продати чуже сміття, а на ділі – нетлінні творіння відомого художника. Герхард Ріхтер є самим "успішним майстром сучасного німецького живопису". Ось саме з його сміттям і вийшов такий "казус".
16
Травня
2019
Україна прийняла законодавство про аукціони у сфері відновлюваної енергетики та новий РРА
25 Квітня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» № 8449-д («Закон про аукціони»). Закон про аукціони має фундаментальне значення для сфери відновлюваних джерел енергії («ВДЕ») в Україні, оскільки він поступово замінює нинішню систему, яка базується на «зеленому» тарифі.
07
Травня
2019
Як в Австрії пропонують збирати цифровий податок?
Багато країн в ЄС не влаштовує той факт, що великі цифрові, або IT, компанії, на думку цих країн, не тільки не розкривають обсяги продажів в цих країнах, але і не платять податки. Тому, вже який рік поспіль обговорюється ідея введення цифрового податку з продажів реклами. Раз рекламу показують, значить-отримують з цього доходи, а значить-повинні ділитися. На рівні ЄС до єдиного рішення ще поки не прийшли, а ось в Австрії вже є законопроект.
02
Травня
2019
Нові правила банкрутства фізосіб в Україні
15 Квітня 2019 року Президент України підписав Кодекс з процедур банкрутства, який набуде чинності через 6 місяців з моменту його опублікування.
25
Квітня
2019
Акт документальної податкової перевірки: на що звернути увагу?
Податкові перевірки завжди були відмінним способом наповнення державного бюджету. Сама Державна фіскальна служба України на своїй сторінці в Facebook одного разу згадала, що за її статистикою 100% планових перевірок закінчуються штрафами і донарахуваннями для платників податків. Як показує практика, відсоток позапланових "заходів", який закінчується штрафами і донарахуваннями, ненабагато менше. А значить, що в результаті податкової перевірки ми з великою часткою ймовірності отримуємо саме акт перевірки.
18
Квітня
2019
Нбу вводить обмеження для компаній-оболонок (shell companies)
Національним банком України прийнято Інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затверджену постановою Правління НБУ від 01.04.2019 №56, що набрала чинності 04.04.2019 і істотно розширила можливості для відкриття нерезидентами рахунків в українських банках. Одночасно запроваджено додаткові інструменти, спрямовані на запобігання ризикам використання банківської системи України компаніями-оболонками, які нерідко є учасниками схем відмивання коштів.
17
Квітня
2019
Що зміниться для бізнесу з прийняттям закону про мову
Повна назва закону звучить так: «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Заговорили про нього ще в минулому році, в жовтні 2018-го Рада прийняла його в першому читанні. За весь час в законопроект внесли аж дві тисячі правок. 25 квітня за нього проголосували 278 народних депутатів.
14
Квітня
2019
Обмін інформацією між країнами
Одна з нових "страшилок" для власників бізнесу і розпорядників по рахунках — автоматичний обмін податковою інформацією (Automatic Exchange of Information) між державами. Його мета-боротьба з ухиленням від сплати податків шляхом приховування рахунків в офшорах.
11
Квітня
2019
Електронна платіжна система для бізнесу в Україні
Bitcoin, LiqPay, Інтеркаса, Visa, MasterCard
10
Квітня
2019
Податок на доходи зі списаного кредиту: що потрібно знати
Якщо банк або колекторська компанія списала вам частину боргу, чекайте в наступному році «листи щастя» з податкової. Податківці вважають, що списана сума боргу за кредитом або будь – яким іншим боргом є «додатковим благом» боржника і повинна оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18%, а якщо ви не платите його добровільно-то ще й штрафом 25% від нарахованої суми.
04
Квітня
2019