Статтi
  • Головна
  • Інтернет-користувачі мають право на компенсацію за обробку запитів правовласників

Верховний суд Канади виніс рішення, згідно з яким інтернет-провайдер має право на відшкодування витрат на обробку інформаційних запитів правовласників. Незважаючи на бум стрімінга, до сих пір є ті інтернет користувачі, які шукають і скачують різний контент через файлообмінні або P2P мережі. Правовласники або їх представники навчилися заробляти на таких "консервативних" любителів контенту.

Щоб правовласнику або його представнику хоч щось отримати з інтернетпользователя, що поширює нелегальні копії контенту, необхідно отримати інформацію про такий користувача: як мінімум інформацію, що дозволяє його ідентифікувати. Такий мінімальної інформацією, як правило, є IP адреса, і надати її може інтернет провайдер.

Тому, в більшості випадків, правовласники збирають IP адреси і вимагають у інтернет-провайдера через суд надати інформацію про клієнтів, за якими було закріплено IP адреса на момент порушення. Якщо суд задовольняє вимогу правовласника, інтернет провайдер надає потрібну інформацію. Одна справа, коли IP адрес кілька; зовсім інша справа, коли IP адрес кілька тисяч, і всі їх треба обробити.

Це витрати часу, "людських ресурсів" і т.д, які ніхто відшкодовувати не збирається. Виходить інтернет-провайдер ще зобов'язаний і працювати собі в збиток. Тому один інтернет-провайдер вирішив вчинити не як всі, а просто вимагати відшкодувати витрачені на обробку запиту ресурси, простіше кажучи - оплатити роботу. Адже він працював, обробляв величезні масиви інформації, хоча міг займатися зовсім іншими справами. Ось нехай правовласник і відшкодувати витрати на виконану в його інтересах роботу.

Інтернет-провайдер, коли побачив масштаби роботи, зажадав 100 доларів (без урахування податків) за годину роботи по обробці IP адрес - будь-який каприз за Ваші гроші. Федеральний суд погодився з позицією інтернет-провайдера і зазначив, що законодавство про інтелектуальну власність дозволяє стягувати плату за надання інформації і виніс рішення на користь інтернет-провайдера.

Правовласник не погодився з позицією суду і подав апеляцію. Апеляційна інстанція винесла рішення на користь правовласника. Тоді Iнтернет-звернувся до верховного суду, який вирішив, що Iнтернет-має право на відшкодування витрат по обробці інформації про IP адреси. Розмір цього відшкодування повинен бути визначений федеральним судом. Згідно з позицією верховного суду, хоч витрати на обробку інформації можуть бути порівняно невеликими, проте, вони не є несуттєвими або мізерно малими.

Залиште свій E-mail щоб отримувати свіжі новини і актуальні пропозиції.
З'явились питання?
Ми на зв'язку і завжди готові допомогти вирішити Вашу проблему не словом, а ділом!
Отримати консультацію
Чому Адвокатське бюро "Герман і Партнери"?

Ми завжди стоїмо на сторожі Ваших інтересів і готові захистити від випадку

Професіоналізм
8 років практики
300 виграних справ
Надійність
Конфіденційність,
персоналізований договір
Оперативність
Час - гроші,
100% дотримання термінів
Чесність
Прозорі умови,
аргументовані ціни
Зворотній дзвінок
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Оформити заявку
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Заявка на консультацію
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваше повідомлення:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Залишити відгук
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: (не публікується на сайті)
Ваш відгук:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×